isobez bdot copy
OP. DR. İLKER SÖNMEZ
CERRAHİ KLİNİĞİ

Ben Kimim?

Op. Dr. İlker Sönmez

Obezite tedavisinde Dünyaca kabul görmüş cerrahi uygulamaları ve teknikleri Türkiye’de ilk kez uygulayan ekiplerde görev almıştır. 2004 yılında henüz Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde cerrahi eğitimi aldığı sırada , o dönemin gözde yöntemlerinden olan gastrik bant (mide kelepçesi) operasyonlarına girerek obezite cerrahisine ilk adımını attı.

Kapalı olarak yapılan bu ve benzeri obezite ameliyatlarının , klasik cerrahi prensiplerinden ve eğitiminden oldukça farklı olduğunu görerek ,temel cerrahi bilimlerinin yanı sıra obezite cerrahisi konusunda da uzmanlaştı.

Genel Cerrahi uzmanlık eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp fakültesinde 2007 yılında tamamladıktan sonra 2008 yılından itibaren Türkiye’de yaygınlaşmaya başlayan Sleeve gastrektomi (tüp mide) ve gastrik bypass operasyonları konusunda uluslararası eğitimlerde bulunmuş ,konu ile ilgili uluslararası kongrelere katılmıştır.

Yılların getirdiği tecrübe ve bilgi birikimi ile obezite cerrahisine yeni adım atan bir çok cerrahi uzmanına eğitmenlik yaparak deneyimlerini aktarmıştır.

 

 

-Bariatrik ve metabolik cerrahi , kişiye özel olmalıdır.

Mutlaka üst düzey hasta hekim diyaloğu şarttır. Hasta hekimine her an ulaşabilmeli merak ettiklerini başka kaynaklardan değil doktorundan direkt olarak öğrenebilmelidir. Bariatrik cerrahideki uzun yıllardır süren başarımızın ve hiçbir hastamızı kaybetmemiş olmamızın asıl sırrı budur. 

 

-Hastaların güvenle kendini emanet edebileceğiniz bir ekibiz.

Obezite cerrahisi ekip çalışması gerektirir. Yılların getirdiği deneyim ve alanında uzman kadromuz ile hizmet veriyoruz.

 

-Ameliyat sonrası takiplerde , tam destek.

Obezite ile mücadele yapılan işlemler ile başlar ve uzun bir süreçtir. Bu süreçte ihtiyacınız olabilecek metabolik , psikyatrik , estetik tedavileriniz için deneyimli anlaşmalı doktorlarımız ile yanınızdayız.

 

-Hedefimiz cerrahi işlemlerde mükemmelliğe ulaşabilmektir.

 

-Gerek obezite cerrahisinde gerekse lazer cerrahi girişimlerinde gelişen teknolojiler ışığında sürekli kendimizi güncelleyerek hastalarımıza en kaliteli ve en güvenli tedavi imkanlarını sunuyoruz.

Ekibimiz

Işıl Aydın

Halkla İlişkiler Koordinatörü

İrem Bakır

Bariatrik Diyetisyen / Beslenme Uzmanı

Pelin Altunsoy

Bariatrik Diyetisyen / Beslenme Uzmanı

profesyonel ekibimizle tanışın

size destek olmak için buradayız

Copyright www.drilkersonmez.com ©2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz, yayınlanamaz.